PRODENTA

OUR SERVICES

Ataşehir / İstanbul | dental
AESTHETIC DENTISTRY

AESTHETIC DENTISTRY

Aesthetic treatment methods

Aesthetic dentistry is not only about the esthetic display of the teeth but also about the color and display of the gingiva, the position and form of the lips, and the appearance of the smile inside the person’s whole face....

Read more
Ataşehir / İstanbul | ear
Aralıklı Dişler

Aralıklı Dişlerin Tedavisi

Diş Aralıkları Neden Oluşur ?

Dişler arasındaki ayrılık hem çene, hem de dişleri ilgilendiren bir durumdur. Çene geniş, dişler normal boyutta olabilir

Devamını Oku
Ataşehir / İstanbul | emergency
Bonding Tedavisi

Bonding Tedavisi

Dişlere yapılan çok hafif aşındırma işleminden sonra yapılan estetik beyaz dolgudur.

Bonding tedavilerinin ömrü genellikle 5-8 yıl arasındadır. Ancak bu süre; hastanın çay, kahve, sigara alışkanlığına göre değişebilir. Bu durumda Bonding uygulaması yerine, porselen lamina (yaprak porselen) uygulaması tercih edilebilir.

Devamını Oku
Ataşehir / İstanbul | general
PERIODONTAL DISEASE AND TREATMENT

PERIODONTAL DISEASE AND TREATMENT

PERIODONTAL DISEASE AND TREATMENT

The "Periodontology" branch of dentistry is the science that examines the disease, diagnosis and treatment methods of the supporting structures (bone, gingiva, cementum, periodontal membrane) that form the periphery of the teeth.

Read more
Ataşehir / İstanbul | tab
implant Tedavisi

implant Tedavisi

implant Tedavisi

Yüz estetiğinin bir parçası olan dişlerin kaybı psikolojik ve sosyal problemlere neden olmasının yanı sıra beslenme, sindirim sorunları ve konuşma bozukluklarına da yol açmaktadır.

Devamını Oku
Prodenta

DENTISTS

Ataşehir / İstanbul | 12-new

Dr. Dt. Okan Acar

A clinical, radiolographical and microbiological comparison of two different graft materials on early onset periodontitis patients. PhD Thesis. Marmara University Dental Faculty Periodontology Department. 1999.

Ataşehir / İstanbul | 21_new

PROF. DR.ARZU AYKOR

Graduated from the German Highschool in Istanbul in 1985, from Istanbul University Faculty of Dentistry (as the second of her class) in 1991, from the same university Restorative dentistry PhD in 1997.

Ataşehir / İstanbul | 21_new

Dr. SEVİL SERMET

1992 yılında istanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olmuştur. 1996 yılında istanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Diş Hastalıkları ve Tedavisi Ana Bilim Dalında Doktora Eğitimi Programı'nda yeterliliğini almıştır. Özel Akademik Dental ve Özel Estethica Ataşehir Cerrahi Tıp Merkezi'nde estetik ve restoratif diş hekimliği uygulamaları yapmıştır.

Ataşehir / İstanbul | 31-new

Dr. Esra Çakır

2007 yılında istanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olmuştur. 2007- 2013 yılları arasında istanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi A.D.'ndan uzmanlığını almıştır.Uzmanlığını alınca Academik Hospital'de çalışmaya başlamıştır.

ALL PHYSICIANS
Prodenta

AESTHETIC DENTISTRY

Ataşehir / İstanbul | about-5

What is Porcelain Lamina?

Porcelain laminates are porcelain leaves adhered to the front surfaces of the teeth (0.3, - 0.7 mm). The shape, color and position of the teeth can be corrected by the light transmittance and the lamina mimicking the natural tooth.

READ MORE
Ataşehir / İstanbul | about2

CAD-CAM teknolojisi nedir?

CAC-CAM teknolojisinde; dişhekimi tarafından hazırlanan dişlerin ölçüsü bilgisayara bağlı bir kamera yardımı ile fotoğraflanarak (dijital) alınır. Elde edilen görüntüler ve bilgisayarda yapılan çizim sonucunda porselen restorasyonlar hastanın ağzına uygun şekilde, sanal olarak tasarlanır.

DEVAMINI OKU
Ataşehir / İstanbul | about-4

Zirkonyum Kronlar

Dişlere doğal görünümünü sağlayan ışık geçirgenliğidir. Metal - Seramik kuronlarda alt yapıdaki metal nedeniyle ışık kırılması olmakta ve dişler mat görünmektedir. Zirkonyum kuronların ışık geçirme özelliği doğal dişe yakın olduğu için dişlerin görünümü yapaylıktan uzaklaşmaktadır.

DEVAMINI OKU
Ataşehir / İstanbul | about-6

Pembe estetik nasıl sağlanır?

Gereğinden fazla görünen dişetleri ya da asimetrik dişeti seviyeleri mevcut ise, estetik restorasyonlar yapabilmek için dişeti seviyeleri lazer ile düzeltilebilir.

DEVAMINI OKU
Ataşehir / İstanbul | about-3

Beyazlatmanın başarısı kişiden kişiye değişir mi?

Beyazlatmanın özellikle sarı tonlu dişlere sahip olan kişilerde başarılı olduğu bilinmektedir. Beyazlama oranı dişlerimizin beyazlatma işlemi uygulanmadan önceki tonuna bağlıdır ve kişiden kişiye değişir. Bu yüzden diş hekimimiz ile beklentilerimizi önceden konuşmalıyız.

DEVAMINI OKU
Ataşehir / İstanbul | about1

Aralıklı (Diastemalı) Dişlerin Tedavisi

Dişler arasındaki ayrılık hem çene, hem de dişleri ilgilendiren bir durumdur.

DEVAMINI OKU
Prodenta

Our branches

  ATAŞEHİR

 0 216 575 00 06
Whatsapp 0 532 612 42 46
 info@prodenta.com.tr

 

  SUADiYE

 0 216 372 18 22
 0 532 542 12 54
Whatsapp 0 532 542 12 54
 suadiye@prodenta.com.tr

YOU CAN CONTACT US BY FILLING ONLINE APPOINTMENT FORM