PRODENTA

ZİRKONYUM KRONLARZiRKONYUM KRONLAR

Dişlere doğal görünümünü sağlayan ışık geçirgenliğidir. Metal - Seramik kuronlarda alt yapıdaki metal nedeniyle ışık kırılması olmakta ve dişler mat görünmektedir. Zirkonyum kuronların ışık geçirme özelliği doğal dişe yakın olduğu için dişlerin görünümü yapaylıktan uzaklaşmaktadır.
Metal destekli porselenler, zamanla dişetlerinde koyu renkli bir çizgi oluşturabilmektedir.
Zirkonyum Diş , uzun yıllar dişeti ile bütünlüğünü koruyarak daha doğal bir görünüm oluşturmaktadır.

 


Son yıllarda estetik ve sağlamlığı birarada bulundurduğu için Zirkonyum kuronlar tercih edilmektedir. Zirkonyum kuronların Metal-Seramik kuronlara göre birçok avantajı bulunmaktadır: 

 Özellikle estetik gerektiren ön bölge dişlerinde ışık geçirgenliği sayesinde Zirkonyum doğal bir    görüntü vermektedir. Metal-Seramik kuronlar ne kadar iyi yapılırsa yapılsın tam estetik bir sonuç           elde etmek zor olabilmektedir.


Metal-Seramik kuronlarda mekanik simantasyon yapılmaktadır. Zirkonyum kuronlarda ise dual    siman denilen mekanik ve kimyasal yapıştırıcılar kullanılmaktadır. Tutuculuğu arttıran bu yöntemde     dişin düşerek kırılması gibi kötü sürprizlerle karşılaşılmamaktadır.


 Metal-Seramik porselenlerde alt yapıda kullanılan nikel, bazı hastalarda alerjik reaksiyonlara neden   olabilmektedir. Zirkonyum'da kullanılan malzemeler ağız içi dokularla tamamen uyumludur.


 Metal-Seramik porselenlerde görülebilen diş-dişeti sınırındaki koyu renkli çizgi Zirkonyum                      kuronlarda görülmemektedir.


 Dişeti çekilmelerinin olduğu vakalarda metal-seramik kuronlar kötü bir görüntü oluştururken           zirkonyum kuronlarda böyle bir risk söz konusu değildir.

Our Expert Physicians

ZiRKONYUM KRONLAR

DR. ESRA ÇAKIR

Aesthetic Dentistry Applications, Lamina Applications, Implant Prostheses and CAD / CAM.

DR. ŞEVKİ ÇAKIR

Dental Implants, Oral-Maxillofacial Surgery, Prosthodontics Treatment.

Periodontoloji

Periodontal Disease And Treatment

All tissues surrounding the teeth are called "periodontal tissues".

Read More

Çene Cerrahisi

Kemik transferi ve Çekimleri

Tam gömük yirmilik dişler çekilmeli mi?Hangi durumlarda cerrahi müdahale edilir?

detaylı incele

Diş beyazlatma

Diş beyazlatma yöntemleri

Dişler beyazladıktan sonra eski haline döner mi? Beyazlatmanın ömrü nedir?

detaylı incele

YOU CAN CONTACT US BY FILLING ONLINE APPOINTMENT FORM